I etap - Wprowadzenie

Okres przygotowania do zasadniczego etapu diety – czyli POSTU bazującego na warzywach i owocach

II etap - POST

Zasadniczy etap diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej®

III etap - Wyprowadzenie

Wyjście z postu – przejście z diety warzywno-owocowej na zdrowy sposób odżywiania

Oferowana przez Nas dieta warzywno-owocowa oparta jest na założeniach dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta owocowo-warzywna TURNUSY

Proponowana przez nas dieta warzywno-owocowa jest prowadzona w 3 etapach. Aby zapewnić maksymalną opiekę i wsparcie osobom, które decydują się na krótkookresowe żywienie w ramach tego modelu żywienia – postanowiliśmy z początkiem Nowego 2021 roku realizować dietę warzywno-owocowo dr Ewy Dąbrowskiej w ramach tzw. turnusów. 
Chcemy, aby wszyscy klienci korzystający z Naszego żywienia byli każdego dnia na tym samym etapie stosowania diety. 
W związku z tym wprowadziliśmy tzw. turnusy, które pozwolą jeszcze bardziej kontrolować Państwa samopoczucie, postępy i oczekiwania między innymi w zakresie menu. 

II etap diety – czyli POST warzywno-owocowy można zamówić w dowolnie wybranym przez siebie okresie.

 

I etap - wprowadzenieII etap - postIII etap - wyprowadzenie
01.07-08.08.2022 r.08-21.08.2022 r.22.08-28.08.2022 r.
I etap - wprowadzenieII etap - postIII etap - wyprowadzenie
06-12.09.2021 r.13-26.09.2021 r.27.09-03.10.2021 r.
I etap - wprowadzenieII etap - postIII etap - wyprowadzenie
04-10.10.2021 r.11-24.10.2021 r.25-31.10.2021 r.

Zarówno 1, jak i 3 etap odbywa się w ramach tzw. turnusów. Nie ma możliwości realizacji 1 lub 3 etapu diety poza okresem wymienionym w powyższej tabeli. 2 etap diety – czyli post warzywno-owocowy można zamówić na dowolny okres w dowolnym terminie – zarówno w czasie trwania turnusu, jak również poza Nim.

Na czym polega dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej?

Zgodnie z założeniami dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej dopuszcza w menu spożywanie tylko niskoskrobiowych jarzyn liściastych, dyniowatych, psiankowatych, kapustnych, korzeniowych i cebulowych oraz niektórych owoców. Jej główny celem jest:

  • oczyszczenie organizmu z toksyn,
  • poprawienie stanu zdrowia i witalności,
  • lepszy sen.

Efektem ubocznym jest zrzucenie kilogramów. Ponadto dieta warzywna Dąbrowskiej zakłada usuwanie w ten sposób chorych komórek, co może zapobiec powstawaniu nowotworów oraz chorób cywilizacyjnych. Jednocześnie też jej stosowanie ma wydłużyć życie i poprawić jego jakość. Podzielona jest ona na turnusy i trwa ok. 6 tygodni.

Dieta warzywna – menu

Jak sama nazwa wskazuje dieta warzywna w menu zawiera przede wszystkim jarzyny surowe, gotowane i kiszone, które dodatkowo wzbogacane m.in. ziołami, czosnkiem, koperkiem i szczypiorkiem. A posiłki z nich przygotowane należy jeść trzy razy dziennie na śniadanie, obiad i kolację. Oprócz tego jadłospis przewiduje dwie przekąski.

Z racji tego, że jest to także dietka owocowa, wśród produktów mogą znaleźć się jedynie jabłka, grejpfruty, cytryny oraz jagody.

Natomiast po jej zakończeniu menu powinno opierać się tylko na warzywach, owocach, roślinach strączkowych oraz ziarnach i orzechach.

Dlaczego warto stosować diety warzywne?

Największe zalety, jakie mają diety warzywne, to wypracowanie nawyku jedzenia jarzyn i owoców oraz ograniczenie soli. Ich stosowanie wspiera wątrobę w oczyszczaniu organizmu z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto pozytywnie wpływają na metabolizm i procesy trawienne oraz wzmacniają odporność. Są też niezwykle pomocne przy problemach z zaparciami oraz powodują spadek cholesterolu i trójglicerydów. Dieta warzywna dobroczynnie działa również na wygląd włosów, skóry i paznokci.

Zamów dietę - skontaktuj się z nami

535101062

Zadzwoń do nas

[email protected]

Wyślij nam maila

Dział obsługi pon-pt 7:00 - 16:00

Sobota dyżury emailowe

Lub wypełnij formularz, a my
Skontaktujemy się z tobą

Kontakt

nasi partnerzy

Zapraszamy także na warsztaty Kulinarne do naszej restauracji

Pracownia Kulinarna to nie tylko restauracja z najlepszymi posiłkami w Luboniu!

To przede wszystkim miejsce pełne możliwości interakcji pozytywnych ludzi z różnymi formami sztuki kulinarnej, połączonej z muzyką i dobrą zabawą!