Catering dietetyczny wegetariański – dieta Poznań

Rośliny są podstawą zdrowego żywienia. Dieta wegetariańska cieszy się coraz większą popularnością. Decydują się na nią nie tylko ludzie troszczący się o prawa zwierząt, ale też Ci, dbający o ekologię. Nie od dziś wiadomo, że produkcja mięsa wiąże się ze szkodami na rzecz środowiska, a sam produkt pochodzenia zwierzęcego sprzyja rozwojowi różnych chorób, w tym niebezpiecznego cholesterolu.
Przygotowaliśmy menu specjalnie skonstruowane dla osób, które mięsa nie chcą albo nie mogą jeść. Niezależnie od tego, czy jest to kwestia etyczna, czy zdrowotna — warto skorzystać z diety pudełkowej, bo to sposób na urozmaicone wege potrawy. Każdy posiłek zawiera zbilansowane dania opracowane na postawie naturalnych składników, głównie warzyw, owoców i pochodnych produktów, jak tofu czy hummus. Nasi dietetycy zadbali, żeby osoby rezygnujące z jedzenia potraw ze składnikami pochodzenia zwierzęcego miały zagwarantowaną odpowiednią ilość makro i mikroskładników w codziennym żywieniu.

W diecie wegetariańskiej nie ma ryb, drobiu i owoców morza, są natomiast jajka i produkty mleczne. W zależności od potrzeb i preferencji zawartość pudełek można zmodyfikować i wykluczyć poszczególne składniki. Kuchnia wege jest aromatyczna, ciekawa, smaczna i co najważniejsze — zdrowa. Jeżeli uważasz, że dieta roślinna jest nudna, to chętnie udowodnimy, że jest wręcz przeciwnie!

 

Rozkład makroskładników w tym wariancie przedstawia się następująco:

BiałkoTłuszczeWęglowodany
15-20%30-35%45-55%

Sprawdź nasze inne diety!

Zamów dietę - skontaktuj się z nami

535101062

Zadzwoń do nas

[email protected]

Wyślij nam maila

Dział obsługi pon-pt 7:00 - 16:00

Sobota dyżury emailowe

Lub wypełnij formularz, a my
Skontaktujemy się z tobą

Kontakt