Kalkulator bilansu kalorycznego

Nie wiesz, jaki wariant kaloryczny diety wybrać?

Pomoże Ci Nasz kalkulator – wystarczy uzupełnić poniższe pola, aby dowiedzieć się, ile energii potrzebuje Twój organizm, aby utrzymać masę ciała!
Jak odpowiednio oszacować kaloryczność diety redukcyjnej  – o tym poniżej Twojego wyniku!

Kalkulator
50
170
50
Aktywność fizyczna *

 

Aby móc redukować masę ciała – należy wprowadzić swój organizm w ujemny bilans kaloryczny – jak to zrobić?

Od „Całkowitego zapotrzebowania energetycznego” odejmij odpowiednio:

  • 500 kcal (jeśli chcesz redukować około 0,5 kg masy ciała tygodniowo)
  • 700 kcal (jeśli chcesz redukować około 0,7 kg masy ciała tygodniowo)

Chcesz wiedzieć, ile kalorii potrzebujesz każdego dnia, aby dobrze się czuć, wykonywać swoją pracę czy realizować różne aktywności fizyczne? Zobacz, co pokaże kalkulator zapotrzebowania energetycznego, który tutaj Ci udostępniamy! Przekonaj się, że znajomość tych danych liczbowych jest bardzo cenna nie tylko dla tych, którzy pragną zwiększyć swoją masę lub utrzymać wagę po zakończeniu stosowania określonego planu żywieniowego. Zdobyte w ten sposób informacje przydatne będą również do wyznaczenia planu redukcyjnego, gdybyś chciał zadbać o swoją sylwetkę i zrzucić trochę zbędnych kilogramów. Jaka dieta będzie dla Ciebie najlepsza?

Kalkulator energetyczny podpowie Ci, jak obliczyć bilans kaloryczny ujemny lub dodatni! To najłatwiejszy i najszybszy sposób na to, aby pozyskać wiedzę, co zrobić dalej ze swoim planem żywieniowym, czyli jak go zmodyfikować, aby osiągnąć upragniony cel.

Jak obliczyć się bilans kaloryczny?

Zapewne zastanawiasz się, na podstawie jakich informacji można się tego dowiedzieć. Jak obliczyć bilans kaloryczny? W kalkulator, który tu widzisz, wpisujesz:

  • wzrost,
  • wagę,
  • aktywność fizyczną.

Na podstawie tych danych wylicza się całkowite zapotrzebowanie energetyczne – osobne dla kobiet i mężczyzn.

Czym jest ujemny bilans kaloryczny?

Występuje on wtedy, gdy z pożywieniem dostarczamy mniej kalorii, niż wynosi dzienne zapotrzebowanie organizmu. Jak obliczyć ujemny bilans kaloryczny? Pomoże Ci w tym nasz kalkulator! Z kolei dieta, która pozwala Ci uzyskać spadek wagi powinna wówczas opierać się przede wszystkim na świeżych owocach i warzywach.

Ujemny bilans kaloryczny jest najlepszym sposobem na schudnięcie, zwłaszcza jeśli efekty, które przynoszą intensywne ćwiczenia, są dla Ciebie niezadowalające. Pamiętaj, że w przypadku stosowanego dłużej redukcyjnego planu żywieniowego, musi być on odpowiednio zbilansowany, w czym możemy Ci pomóc!