Catering dietetyczny » Ile posiłków jeść w ciągu dnia?
Zastanawialiście się ile razy dziennie powinniście zasiadać do posiłku? Szukając na ten temat artykułów w internecie traficie na przeróżne opinie. Jedne będą mówiły o tym, że optymalną ilością jest od 4 do 6 posiłków. Jeszcze inne będą informowały, że 2 lub 3 posiłki są zupełnie wystarczające. Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku. My uważamy, że 5 posiłków to optimum. Przede wszystkim dlatego, że możemy stopniowo dostarczać energię do organizmu nie dopuszczając przy tym do uczucia wielkiego głodu. Ponadto jedząc w ten sposób unikniemy uczucia przejedzenia. Zdarzyło się Wam, że po posiłku nie mieliście siły się ruszyć? Porcje, które są „w sam raz” pozwolą Wam tego uniknąć. Po każdym posiłku będziecie czuli się lekko, ale bez poczucia, że zjedliście za mało.

Ile posiłków jeść. Jak zdrowo się odżywiać w Poznaniu?

Jakie posiłki jeść?

Niezwykle istotnym jest to co jemy. Każdego dnia musimy pamiętać o tym, aby dostarczyć sobie w pożywieniu to czego potrzebuje nasze ciało do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Witaminy, minerały, białka czy tłuszcze są nam niezbędne. Niestety nie ma jednego produktu, który zawiera wszystko naraz. Dlatego nasza dieta musi być zróżnicowana. W końcu chyba nikogo nie musimy przekonywać, że jedząc 5 kebabów dziennie nie wpłynie to korzystnie na jego zdrowie. W ten sposób dotarliśmy do bardzo ważnej zasady. Odpowiednia kaloryczność posiłków. Wiemy, że samemu jest niezwykle trudno wyliczyć kalorie i rozdzielić je na konkretne posiłki.

Posiłki szyte na miarę.

Jeżeli samodzielne gotowanie posiłków dietetycznych o odpowiedniej kaloryczności sprawia Wam trudności… istnieje fajne i proste rozwiązanie. Możecie zamówić posiłki dietetyczne w naszej firmie! Nasi dietetycy zadbają o to żeby każde danie spełniało normy dietetyczne. Kucharze sprawią z kolei, że nasze posiłki spełnią oczekiwania smakowe. Wy będziecie musieli sprawić, żeby zjadać nasze posiłki regularnie. Zobaczcie jakie diety mamy w naszej bogatej ofercie i wybierzcie coś dla siebie. Nawet już następnego dnia dowieziemy Wam w Poznaniu, pod wskazane miejsce, przepyszne i dietetyczne jedzenie!