Catering dietetyczny » Wybierz dietę

Wybierz dietę

Staramy się nieustannie rozwijać i wzbogacać naszą ofertę. To sprawia, że każdy znajdzie menu dopasowane do jego potrzeb, preferencji smakowych i oczekiwań. Wybór konkretnego uzależniony jest od kilku czynników, ale przede wszystkim ważny jest Twój cel, który chcesz osiągnąć i smak, który udaje nam się wydobyć z naturalnych składników.

Przygotowaliśmy wiele różnych wariantów, więc niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem wege dań, chcesz schudnąć albo mieć pewność, że dostarczasz odpowiednią ilość kalorii przy regularnych treningach nasza oferta to odpowiedź na Twoje potrzeby. Chcemy, żeby podstawą naszej kuchni była wysoka jakość. Naszą misją jest pokazanie, że zdrowe jedzenie jest pyszne i niesie za sobą wiele korzyści. Za pomocą skrupulatnie przygotowanych dań poprawiamy naszym klientom nastrój, dodajemy im energii do działania i dbamy o zdrowie.

Sprawdź, jakie diety są dostępne i czym wyróżniają się poszczególne typy, a podjęcie decyzji o cateringu dietetycznym stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Jeżeli nie jesteś pewien, skorzystaj z „dnia próbnego” i zamów dietę pudełkową na jeden, wybrany przez siebie dzień. W tej sposób upewnisz się, że to wygodna forma żywienia, która dopasuje się do twojego trybu dnia i przyniesie wiele korzyści.

Przygotowaliśmy wiele diet — wybierz tę, dopasowaną do Twojego stylu życia!

Dieta Standard

Dieta Standard to klasyczna dieta pudełkowa, stworzona z myślą o osobach, które nie mają szczególnych preferencji żywieniowych, nie wykluczają poszczególnych składników i chcą jeść zdrowo.

Nasi dietetycy stworzyli menu na podstawie najnowszych zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, które łączy w sobie wszystkie niezbędne wartości odżywcze, witaminy oraz dostarcza mikro i makroelementów, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kucharze bazują na produktach naturalnych, nieprzetworzonych, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców i producentów. W daniach pojawiają się wszystkie składniki: różne rodzaje mięs, warzywa, owoce. Poszczególne produkty można wykluczyć podczas składania zamówienia.

Ta dieta to idealnie rozwiązanie dla osób, które chcą schudnąć albo utrzymać swoją wagę na założonym poziomie. Jest smacznie i zdrowo, a przy okazji wygodnie. Pudełka są codziennie dostarczane do domu i wypełnione pełnowartościowymi posiłkami. Każde danie jest świeże i przygotowane z produktów wysokiej jakości. Nasze jedzenie to sposób na zapewnienie sobie energii płynącej z racjonalnego żywienia.

Dieta Wege

Dieta wege to idealne rozwiązanie dla osób, które z dowolnych względów — etycznych, zdrowotnych — nie jedzą mięsa albo chcą przestać je jeść. Nasza propozycja jest przeznaczona dla wegetarian, dlatego w menu pojawiają się jaja czy produkty mleczne, ale można je wykluczyć i zmodyfikować posiłki tak, żeby było zgodne z preferencjami żywieniowymi.

Spożywanie mięsa, szczególnie w dużych ilościach niesie za sobą wiele negatywnych skutków, w tym problemy ze zdrowiem. Może prowadzić do groźnych chorób, w tym problemów z układem krążenia, zaburzeń metabolicznych, a nawet nowotworów. Dlatego w trosce o środowisko, życie zwierząt i własne zdrowie coraz więcej osób decyduje się zrezygnować w codziennej diecie z produktów pochodzenia zwierzęcego.

Często wśród osób, które próbują rezygnować z mięsa, pojawia się obawa, że posiłki złożone wyłącznie ze składników roślinnych nie będą wystarczające albo smaczne. Dlatego nasi dietetycy i kucharze dołożyli wszelkich starań, żeby stworzyć menu pełnowartościowe, które dostarczy wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, a przy tym będzie bardzo pyszne i różnorodne.

Oferta skierowana jest dla osób, które chcą utrzymać swoją wagę ciała, ale zacząć odżywiać się racjonalnie albo spróbować opcji bezmięsnej przez jakiś czas, jak i dla tych, którzy próbują się odchudzić albo podnieść masę ciała na podstawie diety wyłącznie roślinnej.

Dieta Natural

Dieta natural została przygotowana z myślą o osobach, które z różnych względów chcą albo muszą wykluczyć z codziennych posiłków składniki zawierające, gluten oraz laktozę. Dietetycy skonstruowali jadłospis bogaty w roślinne źródła węglowodanów. Są to pełnowartościowe i zdrowe dania, bazujące na takich produktach jak proso, tapioka czy gryka.

Przykładamy ogromną wagę do smaku i dobrego składu naszych posiłków. Dlatego korzystamy ze świeżych warzyw i owoców, eliminujemy przetworzone produkty, nie dodajemy konserwantów oraz ulepszaczy smaku. Nasi kucharze używają towaru pochodzącego wyłącznie od sprawdzonych producentów oraz dostawców i pilnują, żeby zawsze był najwyższej jakości. W naszej kuchni wypiekamy też chleb bezglutenowy, który jest znacznie zdrowszy niż te, dostępne na rynku.

Menu może być modyfikowane podczas składania zamówienia, w tym jest opcja wyłącznie dodatkowych składników alergennych. Dieta przeznaczona jest dla osób, które nie tolerują produktów zawierających gluten albo laktozę, wykazują alergie pokarmowe albo mierzą się z dolegliwościami i chorobami układu pokarmowego, głównie jelit. Niestety, dieta nie jest przeznaczona dla osób walczących z celiakią, ponieważ może zawierać śladowe ilości glutenu.

Dieta Sport

Dieta Sport to specjalnie przygotowana propozycja dla osób, które na co dzień są bardzo aktywni fizycznie. Głównie skierowana jest do sportowców, ale też dobrze sprawdzi się dla miłośników częstych treningów i wzmożonego wysiłku, którzy chcą zadbać o swój organizm podczas ćwiczeń.

W ofercie mamy dwa plany: Carbo Plan oraz Protein Plan. Wybór odpowiedniego uzależniony jest od indywidualnych preferencji klienta, ale też od dyscypliny sportowej czy częstości treningów fizycznych.

Carbo Plan — opcja bogata w łatwo przyswajalne węglowodany, które dostarczają odpowiednią ilość energii na treningu czy zawodach. Skierowana szczególnie dla osób skupiających się na ćwiczeniach wymagających dużej i długotrwałej wytrzymałości organizmu.
Protein Plan — opcja bogata w pełnowartościowe białko, za to z minimalną, ale wystarczającą zawartością węglowodanów prostych. Polecana dla osób, które są w trakcie albo planują budowanie masy mięśniowej, jak i miłośników standardowej aktywności fizycznej, którzy chcą zadbać o swoją sylwetkę i zdrowo się odżywiać.
Nasi dietetycy, planując menu, skupili się na spełnieniu potrzeb energetyczno-odżywczych organizmu i gwarancji pełnowartościowych posiłków. Konkretny jadłospis składa się z odpowiedniej ilości białka albo węglowodanów, które wspierają budowanie masy mięśniowej, dbanie o sylwetkę, regeneracje i niezbędną do ćwiczeń energię. Dieta pudełkowa ułatwia kontrole kalorii i jest precyzyjnie wyliczona w kwestii mikro- i makroodżywczych składników, które odgrywają dużą rolę w żywieniu sportowym i dokonywaniu postępów.

W zależności od uprawianej dyscypliny sportu zmienia się zapotrzebowanie na składniki w posiłkach, dlatego przez wybraniem konkretnego planu warto skontaktować się z naszym dietetykiem, który służy radą i podpowie, jak dobrać menu, żeby osiągać lepsze wyniki.

Post lecznicy (dieta warzywno-owocowa Dr. Ewy Dąbrowskiej)

Post leczniczy ostatnimi czasy cieszy się dużą popularności. Jest to dieta, która wymaga większego zaangażowania, ale niesie też za sobą wiele pozytywnych skutków i przy skrupulatnym przestrzeganiu zasad, efekt może być bardzo zadowalający.

Ta kuracja lecznicza powstała na podstawie diety warzywno-owocowej i przygotowana jest na bazie założeń Dr. Ewy Dąbrowskiej. Opiera się ona na zaplanowanej głodówce leczniczej, która pomaga w wielu schorzeniach, chorobach cywilizacyjnych i detoksykacji organizmu.

Podstawowymi składnikami diety są warzywa i owoce o niskim indeksie glikemicznym. Jadłospis nie obejmuje natomiast roślin strączkowych, warzyw skrobiowych i tych, o wysokim IG. Oprócz tego wykluczone zostały wszystkie produktu zawierające zboża oraz mięso, jaja, nabiał i produkty wysoko przetworzone. Takie menu ma pomóc w pełnej odnowie oraz oczyszczeniu organizmu. Bardzo niska kaloryczność (500-700 kcal) ma pobudzić organizm do samoleczenia. W diecie nie występują takie składniki jak cukier i konserwanty, dlatego uzyskuje się szybki efekty w regeneracji układu pokarmowego, głównie śluzówki jelit.

Z uwagi na dość rygorystyczne warunki prowadzenia postu leczniczego musi być on stosowany w zalecanych okresach. Minimalnie przez 14 dni, a maksymalnie 42. Najlepszym wynikiem zakończy się wytrzymanie na diecie dokładnie 6 tygodni.

Taka forma żywienia wymaga specjalnego przygotowania organizmu. Zaleca się wcześniejsze stopniowe ograniczane kalorii oraz zrezygnowanie z mięsa, ryb, nabiału i cukrów w codziennej diecie. W ten sposób stopniowo organizm zacznie się przyzwyczajać do mniejszej ilości dostarczanych składników odżywczych. Bardzo ważne jest ścisłe przestrzeganie warunków postu, żeby kuracja przyniosła oczekiwanie efekty.

Celem kuracji jest odmłodzenie organizmu, dzięki regeneracji komórek: zminimalizowanie bólu stawów, stanów zapalnych, cofnięcie chorób zwyrodnieniowych. Krew staje się oczyszczona z kompleksów immunologicznych, maleje skłonność do przeziębień. Dodatkowo wyregulowane zostaje ciśnienie tętnicze, poprawia się kondycja skóry, włosów i paznokci oraz następuje znaczne obniżenie wagi.

Oferowany przez nas post przebiega w trzech etapach. Najpierw rozpoczynają się przygotowania do postu, później pod okiem dietetyka planowany jest czas trwania kuracji (od 2 do 6 tygodni) i rozpoczyna się post właściwy. Ostatnim etapem jest stabilizacja i spokojne wychodzenie z diety.

Post wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i jest bardzo rygorystyczny, dlatego przed przystąpieniem do kuracji zaleca się kontakt z naszym dietetykiem. Pozwoli to ustalić odpowiednie warunki i wskazać, jaki cel można w ten sposób osiągnąć. Oprócz tego istnieje też kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają przejście na tę dietę, między innymi ciąża albo choroby nerek.

Dieta Lekkostrawna

Dieta lekkostrawna polega na ograniczeniu nadmiernej obróbki termicznej. W menu nie ma surowych warzyw. Wszystkie są przygotowane na jeden z czterech sposobów: gotowane w wodzie, na parze, duszone albo pieczone. Celem jest odciążenie układu pokarmowego. Wśród codziennych posiłków pojawiają się zupy kremy i koktajle.

Dieta polecana jest dla osób starszych i chorych, szczególnie tych, mających problemy z prawidłowym działaniem układu pokarmowego.

Dieta Low IG

Dieta Low IG skupia się na potrawach przygotowanych na bazie niskiego indeksu glikemicznego (IG). Dietetycy przygotowali dietę, która dostarcza dużo białka i reguluje poziom błonnika. W menu pojawia się sporo surowych warzyw, makaronów czy kasz.

To rozwiązanie dla osób, które na co dzień borykają się z takimi chorobami, jak cukrzyca typ II czy insulinoporność. Dieta pudełkowa pozwala na ścisłą kontrolę kalorii oraz wartości odżywczych, co poprawia komfort i umożliwia prawidłowe żywienie podczas walki z chorobami metabolicznymi.

Nie wiesz, na co się zdecydować? Chętnie pomożemy Ci podjąć decyzję!
Zależy nam, żebyś podczas korzystania z naszej diety osiągnął założone sobie cele i efekty, dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby posiłki były złożone ze składników, które lubisz, a przy tym sycące i pełnowartościowe.

Przygotowane przez nas menu, niezależnie od opcji, zawsze opiera się na świeżych, wysokiej jakości składnikach. Nie używamy konserwantów, ulepszaczy i żywności przetworzonej. Kładziemy duży nacisk na smak i dbamy o to, żeby każdy posiłek był możliwie najlepiej skonstruowany — pełen wartości odżywczych i ciekawych aromatów.

Zależy nam, żeby nasi klienci czerpali z jedzenia przyjemność. Nieważne, czy chcesz schudnąć, zbudować masę mięśniową, zadbać o swoje zdrowie, czy spróbować czegoś nowego — dla nas najważniejsze jest Twoje zadowolenie. I wiemy, że idzie je uzyskać zbilansowanymi, różnorodnymi i pysznymi posiłkami.

Każdą z proponowanych opcji można dostosować do potrzeb kalorycznych klienta. Podczas tworzenia jadłospisów korzystamy z wiedzy i doświadczenia zarówno naszych dietetyków, jak i kucharzy. To pozwala nam stworzyć menu, które jest jednocześnie zdrowe i smaczne.

Poszczególne warianty można modyfikować i dostosować je do własnych preferencji. Jeżeli nie lubisz jakiegoś składnika, nie chcesz jeść mięsa, ryb czy owoców morza albo masz alergie pokarmowe — ta oferta jest skierowana do Ciebie. Przygotujemy dania tak, żebyś mógł jeść posiłki bez obaw.

Jeżeli masz jakieś pytania albo wątpliwości — skontaktuj się z nami, chętnie na nie odpowiemy!