Ilekroć zaczynasz odżywiać się zdrowo, wszystko idzie dobrze do momentu, kiedy sięgasz po… pierwszego croissanta lub batonika? Jeśli ta historia brzmi dla Ciebie znajomo, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Nasze codzienne wybory dietetyczne wynikają najczęściej z wieloletnich przyzwyczajeń. Jak każda zmiana, tak i ta nie zawsze jest łatwa. Jednak to wcale nie znaczy, że jest ona niemożliwa. Wręcz przeciwnie. Jak więc raz na zawsze pożegnać śmieciowe jedzenie? Jak wytrwać w zdrowych nawykach dłużej niż chwilę? Poznaj garść inspiracji od Marago Fit!

Małymi krokami do celu

Nie bez powodu mawia się, że przyzwyczajenie to druga natura. Jeśli więc dotychczas Twoja dieta nie należała do najzdrowszych, nie oczekuj, że z dnia na dzień zmienisz swoje nawyki żywieniowe o 180 stopni. Mamy lepszy pomysł – spróbuj metody małych kroków. To sprawdzony sposób, który zawsze działa. Wprowadzając zmiany dietetyczne stopniowo, osiągniesz najlepsze rezultaty. Na co zwrócić uwagę?

Zajrzyj do lodówki i kuchennych szafek

I bez żalu rozstań się z jedzeniem, które Ci nie służy. Pożegnaj słodycze, rafinowany cukier i białą mąkę. Wyrzuć też słone przekąski i produkty typu instant z wątpliwym składem. Skoro wiesz, że nie chcesz ich już jeść, lepiej nie mieć ich pod ręką. Dzięki temu znika ryzyko, że sięgniesz po nie odruchowo, gdy zdarzy Ci się słabszy dzień.

Zrób zdrowe zakupy

Ponieważ Twoje szafki kuchenne świecą pustkami, warto wybrać się na… zakupy. Bo przecież nie chodzi o to, żeby nie mieć w domu żadnego jedzenia. Niewielkie zapasy zawsze mogą się przydać. Będą jak znalazł, gdy trafią się niezapowiedziani goście. Sprawdzą się też idealnie, gdy z różnych względów nie zdążysz zrobić zakupów na czas. Oto Twoja nowa lista zakupowa:

  • kasze i naturalne płatki zbożowe, rośliny strączkowe,
  • orzechy i pestki, suszone owoce,
  • oliwa z oliwek, olej kokosowy lub inny – koniecznie tłoczony na zimno i nierafinowany,
  • mleko roślinne, tahini lub masło orzechowe.

Tego typu jedzenie nie zawiera w swoim składzie żadnych sztucznych dodatków. Jest zdrowe, nieprzetworzone i dobrze się przechowuje. To Twoja baza, dzięki której bez problemu wyczarujesz dietetyczne słodycze i fit wersje swoich ulubionych potraw.

Pokochaj owoce i warzywa

Zadbaj o to, aby stały się one podstawą Twojej diety. Tym bardziej że właśnie mamy sezon dosłownie na… wszystko! Naprawdę warto z tego korzystać. Arbuzy, melony, borówki, winogrona czy też zielone sałatki z domowym dressingiem genialnie zaspokajają głód. A jednocześnie pozwalają Ci czuć się lekko i dają mnóstwo energii do działania. Jeśli korzystasz z cateringu dietetycznego od Marago Fit, nie musisz przejmować się tym punktem. Każdą z naszych diet pudełkowych komponujemy na bazie świeżych owoców i warzyw.

Postaw na regularne posiłki

Nie ważne, czy trzy, czy pięć razy dziennie. Warto jednak znaleźć czas na jedzenie w miarę o stałych porach. To najprostszy sposób, aby raz na zawsze przestać podjadać między posiłkami. Kiedy jesz w regularnych odstępach czasu, nie doprowadzasz się też do ataków wilczego głodu.

Gotowy na dobrą zmianę?

Czujesz, że już najwyższa pora zacząć odżywiać się zdrowo, a wciąż brakuje Ci czasu na zakupy i gotowanie? Spersonalizowany catering dietetyczny od Marago Fit to pięć pełnowartościowych posiłków każdego dnia. Jeśli więc potrzebujesz motywacji do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze, idealnie trafiłeś. Zamów jedną z naszych diet pudełkowych i popraw swoje samopoczucie!