Jedni decydują się zamówić catering dietetyczny, aby zaoszczędzić czas na zakupach i gotowaniu. Drudzy chcą zacząć odżywiać się zdrowo i potrzebują motywacji, by wytrwać w nowych nawykach. Jednak większość poszukuje sposobu, aby w bezpieczny i skuteczny sposób pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Odpowiednio zbilansowane, pełnowartościowe menu w połączeniu z aktywnością fizyczną to klucz do wymarzonej sylwetki i dobrego samopoczucia. Ile można schudnąć na diecie pudełkowej? Odpowiadają dietetycy z Marago Fit w Poznaniu – sprawdź!

Dlaczego zdrowy catering dietetyczny?

Czy Twoja waga rośnie, spada, czy utrzymuje się na stałym poziomie, zależy od kilku podstawowych czynników:

  • tempa przemiany materii,
  • kaloryczności posiłków,
  • aktywności fizycznej.

Na każdy z tych trzech aspektów masz wpływ – również na metabolizm. Osoby o szybszej przemianie materii mogą jeść więcej bez obaw o dodatkowe centymetry w pasie. Aby proces ten przebiegał prawidłowo, ważna jest dobrze zbilansowana dieta o odpowiedniej zawartości składników odżywczych oraz kaloryczności.

To właśnie z tego powodu, zamiast stosować restrykcyjne ograniczenia, lepiej postawić na świadome odchudzanie. Możesz skorzystać z porady doświadczonego dietetyka i stosować się do otrzymanych zaleceń. Nie masz czasu albo możliwości, aby przygotowywać dla siebie codziennie świeże posiłki? W takim razie spersonalizowany catering pudełkowy z dostawą do domu będzie najlepszym rozwiązaniem. Przed zamówieniem konkretnego pakietu skorzystaj z możliwości konsultacji z dietetykiem. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zdecydować się na odpowiednią kaloryczność oraz wybrać optymalny plan żywieniowy dla siebie.

W jaki sposób dieta pudełkowa pomaga schudnąć?

Indywidualnie dobrany catering dietetyczny to rozwiązanie, które niesie ze sobą szereg równoległych korzyści. Po pierwsze – jesz regularnie. Najlepsza dieta pudełkowa to 5 posiłków dziennie. Jedzenie niewielkich porcji w równych odstępach czasu reguluje metabolizm i sprawia, że nie odczuwasz głodu. Rozplanuj dobrze posiłki w ciągu dnia, a zobaczysz, że utrata wagi stanie się przyjemnością.

Po drugie – jesz zdrowo. Dostarczasz więc swojemu ciału wszystkich składników odżywczych w odpowiedniej ilości. Każdy zdrowy catering dietetyczny komponowany jest na bazie świeżych owoców, warzyw i pełnoziarnistych produktów zbożowych. Zawiera również właściwą ilość łatwo przyswajalnego białka i zdrowych tłuszczów.

Po trzecie – nie podjadasz między posiłkami. Dieta pudełkowa z dostawą do domu to pakiet na cały dzień. Możesz więc przejrzeć zawartość kuchennych szafek i opróżnić je ze słodkich i słonych przekąsek. W ten sposób znacznie ułatwisz sobie wytrwanie w dobrych nawykach.

Jakie są efekty diety pudełkowej?

Dobrze skomponowany catering pozwoli Ci chudnąć w sposób bezpieczny dla Twojego organizmu – około kilograma tygodniowo, czyli 4 kilogramy miesięcznie. To zdrowe tempo bez ryzyka powrotu wagi. W dalszym ciągu zastanawiasz się, czy dieta pudełkowa to dobry pomysł? Możesz być spokojny – bardzo dobry! Jeśli więc jesteś z Poznania, zapraszamy do Marago Fit. Wybierz dla siebie najlepszy pakiet dietetyczny i pożegnaj zbędne kilogramy!