Catering dietetyczny dla większości społeczeństwa to dieta, która jest dostarczana pod drzwi naszego mieszkania. Niektóre firmy cateringowe – w tym nasza, wykorzystują obecność specjalistów w swoich kręgach oferując darmowe konsultacje dietetyczne. Jak to działa? W naszym przypadku wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie bądź mailowo. Dietetyk wyczerpująco odpowie na nurtujące pytania oraz dobierze wartość energetyczną diety. W przypadku osób z Poznania lub okolic, można umówić się na wizytę w siedzibie naszego cateringu, zyskując dodatkowo możliwość dokonania bezpłatnej analizy składu ciała.

Konsultacje dietetyczne są niezwykle skutecznym sposobem do rozpoczęcia walki z nadprogramowymi kilogramami . Podczas bezpośredniego kontaktu ze specjalistą z dziedziny dietetyki możemy określić swoje cele, zmotywować się do działania, ale przede wszystkim – ustalić racjonalny deficyt energetyczny. Pułapką odchudzania często jest zbyt niska podaż energii, a  co za tym idzie – niedobory, które w konsekwencji prowadzą do powstania licznych chorób i dolegliwości. Niskoenergetyczne diety prowadzą również do napadów objadania oraz problemów natury psychodietetycznej. Dietetyk jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego dana wartość energetyczna diety będzie najlepszym rozwiązaniem oraz co zrobić, aby wykształcić w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, które zostaną z pacjentem na dłużej. Podczas takich spotkań specjalista ocenia postępy oraz modyfikuje zalecenia tak, aby dopasować je w jak największym stopniu do trybu życia pacjenta. Bardzo często spotkanie z osobą, która kontroluje nasze postępy i wskazuje ewentualne błędy, pozwala na zniwelowanie ich w przyszłości. Dodatkowo, większość pacjentów twierdzi, że opieka dietetyka pozwala „trzymać się w ryzach”, co gwarantuje lepsze efekty.

Podsumowując, kontakt z dietetykiem przynosi wiele korzyści, dlatego jeśli mamy taką możliwość – powinniśmy z tego korzystać!