Każdy z nas jest inny – różne są nasze upodobania smakowe i preferencje dietetyczne, ale też indywidualne potrzeby organizmu. Z tego powodu nie istnieje jedna uniwersalna dieta dla wszystkich. Kluczem do zdrowia, dobrego samopoczucia i szczupłej sylwetki jest pełnowartościowe menu szyte na miarę. Dlaczego warto o to zadbać? Wyjaśniają eksperci z Marago Fit w Poznaniu – sprawdź!

Dieta indywidualnie dopasowana – czyli jaka?

Taka, która dostarcza wszystkich składników odżywczych w optymalnej ilości i dobrze przyswajalnej formie. Najlepsza dieta to ta bogata w świeże owoce i warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, a także źródła zdrowych tłuszczów i pełnowartościowego białka. Jednak komponując swoje menu, warto wziąć pod uwagę również:

  • codzienną aktywność fizyczną,

  • rodzaj wykonywanej pracy,

  • indywidualne tempo przemiany materii,

  • stan zdrowia i związane z nim ograniczenia dietetyczne.

Co zyskasz, dostosowując dietę do potrzeb swojego organizmu?

Po pierwsze – dobre trawienie i wchłanianie

Podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia jest prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Nawet najlepsza na świecie dieta na niewiele się zda, jeśli nie będziesz w stanie przyswoić składników odżywczych z jedzenia. Szczególnie w przypadku problemów trawiennych, a także alergii i nietolerancji pokarmowych warto zadbać o optymalnie dopasowane menu. Jeśli gotujesz w domu, poczytaj więcej na temat diety eliminacyjnej, a z czasem nauczysz się bilansować swoje posiłki. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać z konsultacji dietetycznej. Ciekawą opcją jest również spersonalizowany catering pudełkowy z dowozem. Wybierz taki, który umożliwia wykluczenie z jadłospisu źle tolerowanych przez Ciebie pokarmów.

Po drugie – dobre samopoczucie i promienny wygląd

Codzienna dieta powinna dostarczać Ci odpowiednią ilość wszystkich niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowej pracy komórek, tkanek i narządów. Węglowodany są najlepszym źródłem energii. Białka oraz tłuszcze to materiały budulcowe. Są one niezbędne do procesów odnowy komórkowej, ale też syntezy wielu związków, takich jak hormony i enzymy. Zadbaj również o witaminy – większość z nich pełni w komórkach funkcję koenzymów. Oznacza to, że są potrzebne do prawidłowego przebiegu kluczowych dla życia szlaków metabolicznych.

Nie zapomnij o dobrym nawodnieniu organizmu. Najlepszą wodę znajdziesz w surowym jedzeniu – owocach i warzywach oraz świeżo wyciskanych sokach. Włącz je na stałe do swojej diety i sięgaj po nie tak często, jak tylko to możliwe. Twoje ciało odwdzięczy Ci się dobrym samopoczuciem oraz promiennym wyglądem.

Po trzecie – mnóstwo energii, szczupła sylwetka i… dobry humor!

Dbasz o odpowiednią ilość snu, a mimo to często odczuwasz zmęczenie? Z pomocą odpowiednio zbilansowanego menu wyregulujesz przemianę materii. Sekretem witalności i szczupłej sylwetki jest odpowiednie tempo metabolizmu. Indywidualnie dopasowana dieta pomoże Ci skutecznie i bezpiecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Zyskasz w ten sposób również mnóstwo energii i chęci do działania. Dzięki temu regularna aktywność fizyczna przestanie być przykrym obowiązkiem, a stanie się ulubionym punktem Twojego dnia.

Niedopasowana dieta zaburza równowagę organizmu na poziomie komórkowym, a odpowiednio zbilansowana – przywraca ją! Szczególnie więc jeśli żyjesz w biegu i dużo się stresujesz, zadbaj o to, co jesz na co dzień. Zamień jedzenie, które nie odżywia, na zdrowe, urozmaicone posiłki przygotowane z najlepszych składników. Świeże owoce i warzywa, orzechy oraz pestki zawierają cenne witaminy i sole mineralne, a także wiele innych biologicznie aktywnych substancji, które pomogą przywrócić w ciele zaburzony balans.

Jedz to, co kochasz z Marago Fit!

Każdy z nas lubi jeść coś innego – najlepsze menu to zawsze takie, które będzie spójne z Tobą. Bo przecież jedzenie ma odżywiać, ale też cieszyć. W Marago Fit zamówisz catering dietetyczny z dowozem, indywidualnie dopasowany do potrzeb swojego organizmu. Z większości dostępnych u nas pakietów możesz wykluczyć do trzech dowolnie wybranych składników. Nasze diety pudełkowe dostarczamy m.in. na terenie Poznania, Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego – sprawdź!