Jeśli chcesz zmienić nawyki żywieniowe oraz zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną, powinieneś postawić na zdrowy catering dietetyczny. Obecnie rosnącą popularnością cieszy się dieta Low IG, która bazuje na produktach spożywczych o obniżonym indeksie glikemicznym. Jest to idealne rozwiązanie dla diabetyków, lecz nie tylko. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat jadłospisu Low IG!

Zdrowe jedzenie a indeks glikemiczny

Dużo produktów spożywczych, jakich używasz do przygotowywania posiłków, ma określony indeks glikemiczny. Wskaźnik IG służy do określenia szybkości wzrostu poziomu cukru w organizmie człowieka po zjedzeniu danego artykułu żywnościowego w zestawieniu ze wzrostem tego poziomu przy przyjęciu takiej samej dawki węglowodanów w formie czystej glukozy. Dietetycy klasyfikują produkty zawierające w swoim składzie węglowodany na następujące kategorie:

  • niski IG <50
  • średni IG 55-70,
  • wysoki IG >70.

Wskaźnik IG jest też w dużej mierze uzależniony od stopnia obróbki cieplnej, jakiej został poddany konkretny składnik. Z tego powodu surowe warzywa mają znacznie mniejszy indeks glikemiczny niż te same produkty po ugotowaniu czy upieczeniu.

Uważa się, że zdrowe jedzenie, które warto uwzględnić w swojej diecie, powinno wyróżniać się niskim indeksem glikemicznym. Dawniej na ten wskaźnik zwracały uwagę przede wszystkim osoby zmagające się z cukrzycą lub mające predyspozycje do wystąpienia tej choroby. Teraz dieta low IG cieszy się popularnością także u tych konsumentów, którym zależy na redukcji wagi w sposób bezpieczny dla zdrowia i samopoczucia.

Zdrowy catering — dieta Low IG w praktyce

Smaczne fit jedzenie przyrządzane na bazie produktów o niskim indeksie glikemicznym minimalnie podnosi poziom cukru we krwi, który utrzymuje się przez kilka godzin. Dzięki temu, stosując dietę Low IG, masz znacznie więcej energii i zmniejszasz szansę na wystąpienie senności czy niespodziewanych napadów głodu. Co za tym idzie, szybkie, słone i tuczące przekąski przestaną być dla Ciebie tak wielką pokusą, z korzyścią dla Twojego zdrowia i sylwetki.

Zdrowy catering dietetyczny o niskim IG przygotowywany jest z następujących artykułów spożywczych.:

  • produkty odzwierzęce — nabiał, jajka, mięso, owoce morza, ryby,
  • strączki — fasola czarna i czerwona, zielony groszek, soja,
  • inne warzywa — np. brukselka, sałata, szpinak, kalafior, kapusta,
  • niektóre owoce — truskawki, grejpfruty, morele, brzoskwinie,
  • produkty zbożowe — kasza gryczana, chleb i makaron pełnoziarnisty, otręby,
  • pestki i orzechy,
  • tłuszcze — oleje roślinne, oliwa, masło, margaryna.

Dieta Low IG z MaragoFit!

Dzięki diecie o niskim IG możesz schudnąć i cieszyć się lepszym samopoczuciem w ciągu dnia. Jeśli dodatkowo chcesz oszczędzić sporo czasu na przygotowywaniu zdrowego jedzenia, wybierz catering dietetyczny w MaragoFit! Dla naszych fit klientów przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety żywieniowe. Dania zawsze przyrządzamy na bazie świeżych, lokalnych produktów. W ofercie mamy jadłospis Low IG, a także szereg innych, ciekawych propozycji, które pozwolą Ci wprowadzić dobre nawyki do codziennej diety.