Jeszcze jakiś czas temu ludzi odżywiających się w 100% roślinnie było w Polsce niewielu. Obecnie weganizm to jeden z silniejszych trendów żywieniowych. Dzisiaj bez problemu da się zamówić zdrowe, wegańskie jedzenie na mieście, w ofercie dobrego cateringu dietetycznego z dostawą także znajdziesz opcję wege. Dlaczego warto spróbować diety roślinnej? Jak wytrwać w nowych nawykach? Sprawdź podpowiedzi dietetyków z Marago Fit!

Dieta wegańska – dlaczego to dobry pomysł?

Weganizm to styl odżywiania oparty wyłącznie na produktach roślinnych. Weganie eliminują więc z menu mięso, ryby, owoce morza, a także nabiał, jajka oraz miód. Powody takiej decyzji są różne – główną rolę odgrywają najczęściej aspekty etyczne, zdrowotne, ale też ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego. Dlaczego weganizm to dobry pomysł?

Dieta wegańska = dobre samopoczucie

Odpowiednio zbilansowana dieta wegańska, której podstawą są naturalne, nieprzetworzone produkty, jest skarbnicą witamin, minerałów, antyoksydantów, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz błonnika. Zdrowe, roślinne jedzenie:

  • wspomaga procesy detoksykacji i regeneracji,

  • witalizuje i odmładza organizm,

  • reguluje trawienie oraz wchłanianie składników odżywczych.

Czyli czujesz się lekko, jesteś pełen energii, cieszysz się szczupłą sylwetką i promiennym wyglądem.

Dieta roślinna to inwestycja w zdrowie

Dietetycy są zgodni co do tego, że weganizm jest jednym z najzdrowszych trendów żywieniowych. Według aktualnych badań dieta wegańska dostarcza organizmowi wszystkich składników w odpowiedniej ilości i łatwo przyswajalnej formie. Dobrze zbilansowana jest bezpieczna również dla dzieci, młodzieży oraz kobiet w ciąży.

Poza tym zmiana diety na roślinną to dobra motywacja, aby zgłębić temat zdrowego odżywiania. Przechodząc na weganizm, naturalnie szukasz inspiracji, uczysz się gotować, a także prawidłowo bilansować swoje menu. Dokładniej sprawdzasz też składy produktów. W efekcie wielu wegan eliminuje nie tylko pokarmy pochodzenia zwierzęcego, lecz także jedzenie wysoko przetworzone.

Jak przejść na dietę wegańską i na niej wytrwać?

Spokojnie możesz zdecydować się od razu na w 100% roślinne menu. Wolisz zacząć od diety wegetariańskiej, a następnie stopniowo wykluczać kolejne produkty? To też dobry pomysł. Pamiętaj, że kluczem do trwałej zmiany nawyków jest pozytywne nastawienie. Stąd nasza rada – potraktuj to jako dobrą zabawę oraz okazję do spróbowania czegoś nowego:

  • testuj różne przepisy,

  • inspiruj się kuchniami świata

  • i zdrowymi wege trendami.

Wtedy wytrwanie na weganizmie przyjdzie Ci naturalnie. Świetnym źródłem kulinarnych inspiracji może być na przykład wegański catering dietetyczny z dostawą. Dieta pudełkowa od Marago Fit to 5 zdrowych, w 100% roślinnych posiłków. W ten sposób jesz zdrowo na co dzień, a przy okazji odkrywasz przepyszne, alternatywne wersje swoich ulubionych potraw, które możesz ugotować później we własnej kuchni.

Sprawdź wegański catering od Marago Fit!

Są oczywiście tacy, którzy od dziecka odżywiają się wegańsko, jednak zdecydowana większość wegan to ludzie, którzy w pewnym momencie swojego życia zdecydowali się na ten krok. Masz ochotę do nich dołączyć? A może już jesteś na tym etapie i potrzebujesz pomysłów na wege posiłki? Sprawdź wegański catering dietetyczny od Marago Fit i zakochaj się w zdrowym, roślinnym jedzeniu!