Na zdrowe odżywianie składa się wiele czynników. Równie istotny, co menu pełne owoców i warzyw, jest rozkład posiłków w ciągu dnia. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na catering dietetyczny z dostawą. Chęć wyrobienia w sobie nawyku regularnego jedzenia jest jednym z częstszych powodów wyboru diety pudełkowej. Zdaniem ekspertów regularność posiłków to podstawa zdrowego odżywiania. Dlaczego to takie ważne? Podpowiadają dietetycy z Marago Fit w Poznaniu – sprawdź!

Regularne jedzenie – czyli właściwie jakie?

Regularność często kojarzona jest z jedzeniem co najmniej 5 razy dziennie, w równych odstępach czasu. Oczywiście może tak to wyglądać, ale możliwości jest więcej. Przykładowo – jeśli lepiej czujesz się, jedząc 3 razy, nic nie stoi na przeszkodzie aby właśnie tak było. Nie musisz też pilnować czasu z zegarkiem w ręku, warto jednak ustalić sobie w miarę stałe pory posiłków. Co zyskujesz, jedząc regularnie?

Lepsze trawienie i wchłanianie składników odżywczych

Zdrowie zaczyna się w jelitach. Dobre trawienie zależy w dużej mierze od Twojej diety – od tego co, ile oraz jak często jesz. Postaw na regularne posiłki, dopasowane do potrzeb Twojego organizmu, a maksymalnie odciążysz układ pokarmowy. Przyswoisz też znacznie więcej składników odżywczych z jedzenia. Prawidłowe trawienie i wchłanianie to płaski brzuch, silna odporność, zdrowa skóra, stały poziom energii w ciągu dnia oraz dobry nastrój. Warto więc o nie zadbać!

Szybszy metabolizm i szczupła sylwetka

Pomijanie posiłków to jeden z głównych powodów obniżenia tempa metabolizmu. Po jakimś czasie może się okazać, że jesz tyle, co dawniej, a kilogramów… przybywa. Z kolei regularne jedzenie sprawia, że organizm czuje się bezpiecznie – czyli wykorzystuje paliwo z pożywienia, nie magazynując zapasów na wszelki wypadek. Zadbaj o stałe pory posiłków, a Twoje ciało odwdzięczy Ci się szczupłą sylwetką. Jeśli prowadzisz intensywny tryb życia i codzienne gotowanie nie wchodzi w grę, przetestuj zdrowy catering dietetyczny z dostawą do domu lub biura.

Dobre samopoczucie i zdrowie

Narządy trawienne nie są przystosowane do tego, by pracować non stop. Kiedy nie jesz, organizm naturalnie się regeneruje i oczyszcza. Właśnie w tym czasie odbudowują się błony śluzowe żołądka i jelit, a w wątrobie znacznie intensywniej przebiegają procesy detoksykacji. Podstawą oczyszczania i odnowy komórkowej są więc – obok zdrowej diety – odpowiednio długie przerwy pomiędzy posiłkami, w tym między kolacją a śniadaniem kolejnego dnia. Zdaniem dietetyków ta ostatnia powinna wynosić minimum 12 godzin, niektórzy twierdzą, że nawet dłużej. Gdy organizm sprawnie pozbywa się toksyn, choroby są bez szans!

Jedz regularnie z dietą pudełkową od Marago Fit!

Od dawna planujesz popracować nad regularnym jedzeniem lecz brakuje Ci czasu na codzienne gotowanie? Wypróbuj nasz catering dietetyczny z dostawą do domu! Diety pudełkowe od Marago Fit to 5 przepysznych, zdrowych posiłków na każdy dzień. Z większości proponowanych planów żywieniowych możesz wykluczyć do trzech dowolnie wybranych składników i w ten sposób dopasować menu do własnych potrzeb. Sprawdź pełną ofertę, wybierz jeden z dostępnych pakietów, a razie pytań skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji dietetycznej!