Posiłki zamawiane z dostawą do domu stały się synonimem miejskiego życia. Jedzenie na wynos nie musi jednak wiązać się z tłustymi i szybkimi daniami. Coraz popularniejszy catering dietetyczny to nie tylko oszczędność czasu, ale i sposób na zdrowe żywienie oraz zachowanie szczupłej sylwetki. Przeczytaj, co jest ważne przy wyborze diety pudełkowej.

Na co zwracać uwagę, wybierając dietę?

Popularny catering dietetyczny rozwiązuje wiele problemów, które demotywują podczas stosowania rygorystycznych diet. Przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy jedzenie jest dostarczane pod same drzwi w składzie i porcjach odpowiadających określonemu zapotrzebowaniu. Kluczem do zyskania jak największych korzyści z fit cateringu jest dobór odpowiedniego menu.

Do kryteriów, na które warto zwrócić uwagę wybierając catering dietetyczny, należą:

  • stan zdrowia – np. występowanie chorób dietozależnych, jak cukrzyca, miażdżyca, schorzenia układu trawiennego;
  • preferencje żywieniowe – dieta wegańska i wegetariańska to tylko niektóre przykłady na różnorodność menu;
  • alergie – wykluczenie z diety wszystkich alergenów to zwykle jedyny sposób na uniknięcie powikłań zdrowotnych;
  • styl życia – wybór menu dotyczy zarówno kaloryczności w przypadku osób aktywnych, jak i składu potraw;
  • określony cel – np. utrata wagi, przyrost masy, rekonwalescencja po chorobie, odciążenie układu trawiennego itp.

Przykłady diet pudełkowych

W ofercie firmy Marago Fit znajdziesz zdrowe jedzenie w formie tanich diet pudełkowych skomponowanych w odpowiedzi na różne oczekiwania.

Dieta Wege

W żywieniu bezmięsnym ważna jest różnorodność. Nie brakuje jej w diecie Wege, w której dominują potrawy na bazie produktów roślinnych. Kolorowe i smaczne dania inspirowane są kuchniami całego świata. Lokalne owoce i warzywa codziennie występują w nowych wersjach smakowych, za co odpowiadają nasi szefowie kuchni.

Dieta Carbo

To sposób na żywienie dla sportowców i osób aktywnie trenujących. Ten rodzaj diety może być zmodyfikowany po konsultacji z dietetykiem. Większa kaloryczność i zróżnicowanie posiłków pozwalają na dostosowanie jej do najbardziej wymagających sportów. Duży udział w daniach mają proteiny, odpowiadające za budowę mięśni oraz ich regenerację.

Dieta Post leczniczy

Wraz z dietą wprowadzającą i wyprowadzającą przeznaczona jest dla osób, które chcą oczyścić swój organizm. Posiłki składają się głównie z warzyw oraz owoców, które pomagają w detoksykacji i pozbyciu się złogów zbędnego tłuszczu.

Dieta Low Carb

Nadmiar węglowodanów może przyczynić się do negatywnych skutków zdrowotnych. Wszystkim tym, którzy chcą ograniczyć cukry w jadłospisie, polecamy dietę Low Carb. Została ona opracowana przez dietetyków z myślą o osobach chcących zrzucić kilogramy, ale i borykających się z insulinoopornością.

Marago Fit – fit catering na wszystkie potrzeby żywieniowe

Nie musisz ciągle pilnować tego, co jesz. Odpocznij od planowania menu na kolejne dni i zamów catering dietetyczny z dostawą od Marago Fit. Oferujemy bogaty wybór diety pudełkowej i dowóz na terenie Poznania oraz okolic. Wypełnij formularz na naszej stronie, a skontaktujemy się z Tobą i pomożemy wybrać najlepsze dla Ciebie jedzenie.