Nie od dziś wiadomo, że za właściwe samopoczucie odpowiedzialna jest dobrze zbilansowana dieta. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, czy osobą o niskiej aktywności fizycznej, ważne jest, by zapewnić sobie codzienną dawkę niezbędnych składników odżywczych. Najlepiej przyswajalne witaminy i minerały znajdują się w produktach, które trafiają do organizmu w ramach spożywanych posiłków. Suplementy stanowią jedynie ich uzupełnienie. Sprawdź, jak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta.

Zdrowe jedzenie — podstawa dobrego samopoczucia

Suplementy są rozwiązaniem, które tylko w niewielkim stopniu może dostarczyć do organizmu witaminy i minerały. Zdecydowanie większe zalety posiada zdrowe jedzenie. Odpowiednio dobrany dietetyczny catering zagwarantuje zbilansowane posiłki, będące podstawą dobrego samopoczucia. Nawet jeśli jesteś wegetarianinem, możesz z powodzeniem znaleźć rozwiązanie, które zagwarantuje Ci zdrowe jedzenie. Suplementy często stosowane są przez sportowców, prowadzących wyczerpujący tryb życia. Jednak w niewielkim stopniu pokrywają ich zapotrzebowanie na witaminy. Dobry catering to przede wszystkim wykorzystanie naturalnych składników odżywczych, pochodzących z warzyw i owoców, a także pełnoziarnistych produktów i mięsa.

Dobry catering to odpowiednio zbilansowane posiłki

Kluczem w tworzeniu menu diety pudełkowej jest jej odpowiednie zbilansowanie. Wykorzystanie pełnowartościowych produktów gwarantuje bezproblemowe pokrycie dziennego zapotrzebowania w zależności od trybu życia. Konsultacja z dietetykiem i zebranie wszystkich niezbędnych informacji pozwoli na oszacowanie ilości potrzebnych składników odżywczych i dobranie właściwej diety. Składa się na to przede wszystkim aktywność fizyczna, wzrost, masa ciała oraz efekt, jaki chcesz osiągnąć, stosując catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa wege

Jeśli jesteś wegetarianinem i szukasz sposobu na właściwe odżywianie, dieta pudełkowa wege będzie idealnym rozwiązaniem. To właśnie rośliny stanowią najlepsze źródło witamin i minerałów. Urozmaicone menu z wykorzystaniem produktów wege gwarantuje właściwie zbilansowane posiłki, dzięki którym dostarczysz do organizmu niezbędne składniki odżywcze. Hummus lub tofu to doskonałe odpowiedniki mięsa. Warzywa strączkowe wykorzystywane do ich produkcji posiadają w swoim składzie potrzebne mikro- i makroskładniki.

Catering Low IG i Dieta Protein

Dla osób, które chcą spożywać zdrowe jedzenie z niskim indeksem glikemicznym, idealna będzie dieta LOW IG. Dzięki wykorzystaniu naturalnych zamienników cukru, jak erytrytol i ksylitol, ten rodzaj cateringu mogą wybrać ludzie borykający się z zaburzeniem gospodarki węglowodanowej. Natomiast sportowcy, u których istotną rolę pełni białko, powinni zdecydować się na dietę wysokobiałkową Protein. Posiłki skomponowane z myślą o osobach aktywnych fizycznie pokrywają zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Zdrowy catering na miarę Twoich potrzeb

Pamiętaj, że kluczem do zdrowia jest odpowiednie zbilansowanie posiłków. Suplementy to jedynie dodatek, a dobry catering pozwala na bezproblemowe pokrycie dziennego zapotrzebowania na wszystkie składniki. Dieta pudełkowa Marago Fit oferowana na terenie Poznania to sposób na zapewnienie sobie odpowiedniego odżywiania niezależnie od trybu życia i upodobań żywieniowych. Przekonaj się sam!