Po zimowym folgowaniu wiele osób chce zrzucić nadprogramowe kilogramy lub po prostu oczyścić swój organizm z zalegających toksyn. Zdaniem dr Dąbrowskiej nie ma lepszego sposobu niż detoksykująca dieta lekkostrawna na bazie owoców i warzyw. Przeczytaj, na czym polega dieta Ewy Dąbrowskiej. Dla kogo jest zalecana i jakie są jej zasady?

Dla kogo dieta dr Dąbrowskiej?

Posty praktykowane są od tysięcy lat w wielu kulturach i religiach. Pomagają przygotować się do ważnego wydarzenia, oczyszczają ciało oraz umysł. Z punktu widzenia zwolenników żywieniowego detoksu, takich jak dr Ewa Dąbrowska, w organizmie człowieka zalega mnóstwo złogów, toksyn oraz chorych komórek, które stanowią główny powód złego samopoczucia, uczucia ociężałości czy nawet chorób metabolicznych.

Przejście na okresową dietę dr Dąbrowskiej ma na celu oczyszczenie ciała ze szkodliwych substancji oraz umożliwienie samoleczenie organizmu. Głównymi składnikami diety są owoce i warzywa o działaniu antyoksydacyjnym i alkalizującym. W trakcie kuracji organizm uruchamia trawienie endogenne i zaczyna czerpać energię z zapasów tłuszczu oraz innych złogów.

Zasady zielonego detoksu

Kaloryczność diety wynosi średnio 800 kcal. Taka ilość pozwala dostarczyć organizmowi niezbędnej dawki energii, bez uczucia głodu. Należy przy tym pamiętać, że podczas kuracji należy pić dużo wody (ok. 3 litry), a herbaty ziołowe i soki owocowe można spożywać w dowolnych ilościach.

Podstawę menu stanowią owoce o niskim indeksie glikemicznym (jabłka, cytryny, grejpfruty, jagody, kiwi, mandarynki), a także warzywa niskoskrobiowe:

  • korzeniowe – marchew, pietruszka, buraki;
  • dyniowe – dynia, ogórki, cukinia;
  • liściaste – sałata, zioła, natka pietruszki;
  • cebulowe – cebula, czosnek, por;
  • kapustne – kapusta, brokuł, kalafior;
  • psiankowate – pomidor, papryka.

Zakazane jest przy tym jedzenia mięsa, jaj, produktów zbożowych, warzyw strączkowych, słodkich owoców, skrobi, picia alkoholu, kawy i mocnej herbaty.

Dieta pudełkowa – post leczniczy

Oczyszczanie organizmu wymaga wyrzeczeń oraz umiejętnej kompozycji dań. Alternatywą dla samodzielnego przygotowywania posiłków jest dieta dr Dąbrowskiej na dowóz, jaką oferuje Maragofit z Poznania. Nasz catering posiada certyfikat potwierdzający zgodność diety z zasadami autorki detoksu.

Post leczniczy składa się z trzech faz:

  • etapu wprowadzającego – na kilka tygodni przed postem z diety eliminuje się produkty mięsne, nabiał i produkty przetworzone;
  • etapu zasadniczego – trwa on 2-6 tygodni, w zależności od ustaleń z dietetykiem;
  • etapu wyprowadzającego – jest to tzw. okres stabilizacji, który ma zapobiegać efektowi jo-jo. Obejmuje stopniowe wprowadzanie do jadłospisu produktów wegetariańskich i mięsnych.

Oczyść organizm z cateringiem Maragofit

Niewłaściwa dieta może odpowiadać nie tylko za nadwagę, ale i rozwój wielu chorób metabolicznych. W każdej chwili możesz zmienić sposób żywienia i pozwolić, by organizm zaczął sam się regenerować. Catering dietetyczny Maragofit z Poznania oferuje certyfikowany post leczniczy dr Ewy Dąbrowskiej. Skonsultuj się z naszym dietetykiem i wybierz dla siebie zdrowe żywienie.