Bez odpowiednio zaplanowanej diety nawet intensywne treningi nie przyniosą rezultatów. Zmiana sposobu odżywiania może wywoływać jednak strach i niechęć. Wiele osób boi się rezygnacji z ulubionych smaków, ale zdrowe posiłki wcale nie muszą być nudne. Przeczytaj, dlaczego dieta jest tak ważna jeśli chodzi o odchudzanie i balans organizmu. Wyjaśniamy, jak za pomocą fit cateringu można zadbać o zdrowie i szczupłą sylwetkę.

Dieta – 70% sukcesu w redukcji kilogramów

Co jest ważniejsze – dieta czy ruch? To pytanie zadaje sobie wiele osób planujących zmniejszyć wagę. Odpowiedź jest niejednoznaczna, ponieważ proces chudnięcia zależy od tych dwóch czynników, które powinny się uzupełniać. Jednak zdaniem dietetyków aż 70% sukcesu w pozbyciu się zbędnych kilogramów leży właśnie w diecie. Odpowiednia kaloryczność i skład posiłków dostarczają energii do aktywności fizycznej i umożliwiają uzyskanie pożądanych rezultatów.

Prawidłowego żywienia nie zastąpią również popularne suplementy, które służą jedynie do uzupełnienia witamin i minerałów. Warto zauważyć, że sama przyswajalność tych preparatów jest na różnym poziomie i w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji.

Dieta na redukcję czy dieta na masę?

W zależności od Twojego celu dietę należy odpowiednio modyfikować. To zadanie dla dietetyka, który dopasuje kaloryczność oraz proporcje składników do oczekiwanych efektów oraz indywidualnych predyspozycji. Wiele osób chcących schudnąć popełnia szereg błędów żywieniowych. Przykładem jest nadmiarowa podaż białka w diecie kosztem węglowodanów. Chociaż proteiny są kluczowe w procesach budulcowych, to ich zbyt duża ilość może powodować problemy z nerkami, wątrobą czy jelitami. Alternatywą dla jadłospisu opartego na mięsie jest dieta warzywna zawierająca odpowiednią porcję dobrze przyswajanych białek.

Istnieje wiele zasad dotyczących zdrowych i zbilansowanych posiłków dla osób, które chcą zredukować tkankę tłuszczową, przybrać masy mięśniowej czy oczyścić organizm z toksyn. Przygotowanie zdrowych posiłków na cały dzień może jednak być uciążliwe, zwłaszcza gdy masz ograniczony czas i wiedzę na temat dietetyki. Rozwiązaniem jest jedzenie pudełkowe oferowane przez zdrowy catering Maragofit z Poznania.

Czy dieta może być zdrowa i smaczna?

Monotonne posiłki i mdły smak potraw to największy mit jeśli chodzi o zdrowe diety. Profesjonalnie przygotowane menu dostarczy Ci całego przekroju doznań smakowych. Co jednak jeśli nie masz możliwości, by samodzielnie zadbać o posiłki? Tani catering dietetyczny to najlepszy sposób, by w zdrowy i bezpieczny sposób zredukować wagę. Każda dieta pudełkowa opracowywana jest przez szefa kuchni według zaleceń dietetyka, z wykorzystaniem świeżych, certyfikowanych produktów.

Na Maragofit każdy znajdzie dla siebie odpowiedni jadłospis. Catering dla sportowców to zbilansowane posiłki o kaloryczności dostosowanej do treningu siłowego lub wytrzymałościowego. Dla jaroszy odpowiedni będzie catering wegetariański z pysznymi warzywnymi potrawami ze wszystkich stron świata.

Wybierz zdrową dietę pudełkową Maragofit

Zbilansowane posiłki to klucz do sukcesu jeśli chodzi o odchudzanie i prowadzenie zdrowego trybu życia. Wybierz catering dietetyczny Maragofit z Poznania oferujący diety na każde potrzeby. Tanie jedzenie pudełkowe dostarczy Ci wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz rozpieści kubki smakowe profesjonalnie przygotowanymi potrawami od szefa kuchni.