W jaki sposób jeść zdrowo, pysznie i… tanio? Postaw na sezonowe warzywa i owoce! Jedz przede wszystkim to, co naturalnie rośnie w konkretnym miesiącu. Takie plony mają najwięcej składników odżywczych i zawsze są najsmaczniejsze. Jeśli nie masz czasu lub ochoty, żeby gotować, zapewnij sobie zdrowe posiłki na cały dzień z cateringiem. Menu w MaragoFit z Poznania zawsze opiera się o sezonowe warzywa i owoce. Wybieraj z wielu diet, m.in. odchudzającej, lekkostrawnej czy warzywnej (post dr Dąbrowskiej)!

Na czym polega magia sezonowości? Fit jedzenie na co dzień

Warzywa i owoce powinny być podstawą codziennego jadłospisu. Zdrowy catering opiera się na świeżych produktach – najlepszą opcją są te, które rosną w danym okresie. Dlaczego warto jeść sezonowe warzywa i owoce? Dzięki temu:

  • dostarczysz organizmowi odpowiednich składników odżywczych – aktualnie rosnące plony mają największą zawartość m.in. witamin i minerałów; są ponadto krócej przechowywane (co minimalizuje straty wartości) i nie wymagają tak częstego stosowania środków przedłużających ich trwałość,
  • zjesz pysznie – owoce i warzywa uprawiane w konkretnym okresie, gdy jest na nie sezon, są po prostu o wiele smaczniejsze od tych ze szklarni,
  • oszczędzisz pieniądze i… środowisko – produkty, które rosną aktualnie w naszym klimacie, są tańsze, także w przechowywaniu i transporcie (nie pozostawiają tak dużego śladu węglowego, jak np. importowane awokado).

Zdrowe posiłki na cały dzień przygotowane przez MaragoFit są pełne sezonowych warzyw i owoców, by zapewnić Ci odpowiednią ilość wartości odżywczych oraz wspaniałe doznania smakowe!

Zdrowe posiłki na cały dzień – jak ułożyć fit menu?

Ustalenie menu na cały tydzień w taki sposób, by było zdrowe, pyszne i odpowiednio dopasowane do organizmu to duże wyzwanie. Jeśli nie masz czasu i ochoty na planowanie posiłków, zakupy i gotowanie, postaw na catering dietetyczny. W MaragoFit masz pewność, że wszystkie produkty są świeże. Bez względu na to, jakie menu wybierzesz – np. standardowe, wegetariańskie lub wegańskie, lekkostrawne, dla sportowca – zyskasz porcję pysznych warzyw i owoców.

A może… dieta dr Dąbrowskiej?

Bardzo popularną opcją jest ostatnio dieta warzywna, czyli post dr Dąbrowskiej. Jeśli szukasz jadłospisu, który opiera się wyłącznie o warzywa i owoce, to jedna z opcji dla Ciebie. Przed rozpoczęciem postu stosuje się też etap przygotowawczy, by ułatwić organizmowi oczyszczanie. Dieta warzywna polega na jedzeniu m.in. warzyw korzeniowych, kapustnych, cebulowych, dyniowatych i psiankowatych, a także niektórych owoców.

Zdrowy catering w Poznaniu i okolicach – MaragoFit

Szukasz cateringu dietetycznego, który pomoże Ci osiągnąć cel – np. schudnąć, zdrowiej żyć czy oczyścić organizm? W pudełkach MaragoFit, które zamówisz w Poznaniu i okolicach, znajdziesz przepyszne posiłki na cały dzień. Diety opierają się o sezonowe warzywa i owoce, a wybór jadłospisów jest naprawdę spory. To ogromna porcja zdrowia, a także oszczędność czasu. Skup się na tym, co lubisz robić najbardziej, a gotowanie zostaw nam!