Planujesz wkrótce przestawić się na zdrowe odżywianie? Chcesz zainwestować we własne zdrowie, witalność i doskonałe samopoczucie? Doskonale! Jako specjaliści od cateringu fit z Poznania chętnie udzielimy Ci kilku cennych wskazówek. Odpowiemy też na pytanie, dlaczego przed rozpoczęciem diety konsultacja z dietetykiem ma tak duże znaczenie. Zapraszamy do lektury!

Jesz lepiej — żyjesz zdrowiej!

Nie jest żadną tajemnicą, że odpowiednie odżywianie to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie. Co więcej, obecnie masz do wyboru wiele różnych modeli żywienia. Poza najpopularniejszymi rozwiązaniami, takimi jak dieta lekkostrawna czy wolumetryczna, możesz też wybrać inne ciekawe propozycje, skierowane do grup ludzi o rozmaitych wymaganiach i potrzebach.

Coraz większą popularnością cieszy się na przykład specjalistyczny catering dla sportowców. Z tego rodzaju propozycji korzystają nie tylko osoby związane ze sportem, ale też ludzie prowadzący aktywny tryb życia i pragnący dostarczyć swoim organizmom kompletną dawkę białek oraz witamin. Częstym wyborem ludzi korzystających z profesjonalnych usług cateringowych jest też dieta refluksowa, stworzona z myślą o osobach zmagających się z nadkwaśnością i zgagą.

Konsultacja z dietetykiem

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na zdrowe odżywianie w związku ze swoim stanem zdrowia, czy też z uwagi na chęć zachowania witalności oraz dobrego samopoczucia, przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian warto skonsultować się z dietetykiem. Dlaczego to takie ważne?

Przede wszystkim z uwagi na Twoje zdrowie. Nie zapominaj, że samodzielnie wybierając model żywienia, nawet powszechnie uważany za optymalny, możesz postąpić dość ryzykownie. Każdy z nas jest przecież inny — ma własne potrzeby, uwarunkowania genetyczne, styl życia itp. Jeśli chcesz mieć pewność, że zagwarantujesz swojemu organizmowi odpowiednie proporcje witamin, zdrowych tłuszczy i białka w diecie, musisz uwzględnić wszystkie te zmienne, a bez fachowej wiedzy będzie to niezmiernie trudne.

Jak dietetyk dobiera dietę do pacjenta?

Wybór modelu żywienia odpowiedniego dla danego klienta powinien zawsze być poprzedzony szczegółowym wywiadem. Należy pamiętać, że organizm człowieka to jedna całość: nie da się wprowadzić zmiany w jednym obszarze w taki sposób, by nie wpłynęło to na całokształt. Podczas ustalania indywidualnego profilu danej osoby dietetyk skupi się na takich zagadnieniach, jak:

  • analiza składu ciała,
  • alergie pokarmowe,
  • cele, jakie klient planuje osiągnąć za pomocą diety.

Chcesz jeść zdrowo? Pomożemy!

Zdrowe, dostosowane do Twoich potrzeb odżywianie to prosty sposób na zachowanie dobrego samopoczucia i poprawę ogólnego stanu organizmu. Chcąc mieć pewność, że dostarczysz sobie odpowiednie proporcje składników odżywczych, zaufaj profesjonalistom. Jeśli szukasz cateringu dietetycznego, konsultacji dietetyka, a nawet tak specjalistycznych usług, jak dieta dr Dąbrowskiej w Poznaniu, odwiedź naszą stronę. Chętnie dobierzemy dla Ciebie optymalny model żywienia i pomożemy osiągnąć założone cele.