Przyczyn nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej może być naprawdę wiele. O ile organizm jest zdrowy, zazwyczaj powodem jest niewłaściwa dieta. Często w połączeniu z siedzącym trybem życia. Mimo że na dodatkowe kilogramy pracujemy latami, to chcielibyśmy pozbyć się ich z dnia na dzień. Cóż – wygląda na to, że w tym przypadku warto uzbroić się w cierpliwość. Dlaczego szybka redukcja masy ciała nie jest najlepszym pomysłem? Odpowiadają dietetycy z Marago Fit Catering w Poznaniu!

Tkanka tłuszczowa – co musisz o niej wiedzieć?

Tkanka tłuszczowa nie cieszy się zbyt dobrą sławą. Jednak tak naprawdę pełni w ludzkim ciele wiele ważnych funkcji:

  • uczestniczy w procesie termoregulacji,
  • chroni serce, nerki, trzustkę i inne narządy przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • wydziela hormony, które regulują przebieg przemian metabolicznych,
  • zamyka w przestrzeniach komórkowych toksyny, których ciało nie było w stanie wydalić.

Oczywiście jest też rezerwą energetyczną na przysłowiową czarną godzinę. Tkanka tłuszczowa jest więc potrzebna, lecz zdecydowanie nie w nadmiarze. Jeśli jednak już tak się stało, że masz do zrzucenia kilka kilogramów, warto podejść do tego z głową. Zamiast drakońskich diet dużo lepszym wyborem będzie zdrowy catering pudełkowy z dostawą. Dlaczego proces odchudzania powinien przebiegać stopniowo i łagodnie?

Unikasz w ten sposób rozregulowania metabolizmu i efektu jojo

Każda gwałtowna zmiana jest dla organizmu dużym stresem. Z kolei metabolizm jest bardzo plastyczny – szybko adaptuje się do nowych warunków. Nagły spadek wagi spowoduje, że ciało będzie dążyło do oszczędzania energii. Uruchomi więc fizjologiczne mechanizmy, które mają służyć gromadzeniu tkanki tłuszczowej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest postawić na stopniowe odchudzanie. Zamiast głodzić swoje komórki lepiej zaserwować im zdrowe menu. Oparte w głównej mierze na owocach i warzywach.

Jeśli lubisz gotować, potraktuj odchudzanie nie jako przykry obowiązek, lecz jako ciekawe wyzwanie i pobaw się w kuchni. Jeśli nie – zawsze możesz skorzystać z oferty cateringu dietetycznego i zamówić najlepszą dla Ciebie dietę pudełkową z dostawą do domu.

Eliminujesz ryzyko toksemii

Wiele toksyn ma naturę lipofilową – czyli są nierozpuszczalne w wodzie, a jednocześnie świetnie rozpuszczają się w tłuszczach. Jednym z ważniejszych zadań wątroby jest taka zmiana struktury związków chemicznych, żeby mogły one zostać wydalone. Gdy nie jest to możliwe, toksyczne metabolity zamykane są w komórkach tłuszczowych i „upychane” pod skórą. Czyli jak najdalej od kluczowych dla życia narządów. Ten genialny mechanizm ma na celu chronić Cię przed zatruciem.

Gdy tkanka tłuszczowa zacznie raptownie ulegać rozpadowi, do krwi będą uwalniać się wszystkie szkodliwe substancje, które Twoje ciało gromadziło przez lata. Mało który organizm jest w stanie poradzić sobie z taką ilością toksyn na raz. Z tego powodu najlepsza droga do odchudzania prowadzi przez oczyszczanie. A Twoja dieta powinna być nie tyle niskokaloryczna, ile przede wszystkim zdrowa. Czyli naturalna, nieprzetworzona i pozbawiona sztucznych dodatków.

Nie masz czasu na gotowanie?

Nic straconego – bo przecież jest catering dietetyczny Poznań! W naszej ofercie znajdziesz spersonalizowane pakiety żywieniowe opracowane przez doświadczonego dietetyka – indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb. Mieszkasz w Poznaniu? W takim razie zamów do domu zdrową dietę pudełkową z dostawą od Marago Fit. I przekonaj się, że utrata zbędnych kilogramów jeszcze nigdy nie była tak prosta!