Szczupła sylwetka, dobre samopoczucie i zdrowe ciało to marzenie większości z nas. Niestety przyzwyczajenia dietetyczne i styl życia, jaki prowadzimy na co dzień, nie zawsze temu sprzyjają. Nadprogramowe kilogramy odkładają się niepostrzeżenie – często latami. A mimo to wiele osób chciałoby zrzucić je w tydzień lub dwa. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się kolejne cudowne diety, które… nie przynoszą efektów. Ponieważ po prostu nie mogą działać. Dlaczego? Odpowiadamy poniżej!

Restrykcyjna dieta – szok dla Twojego ciała

I to niemały. Ludzki organizm jest co prawda fizjologicznie zaprogramowany do postów, które odpowiednio poprowadzone są zdrowe. Jednak tego typu procesy wymagają wiedzy, przygotowań i uważnej obserwacji swojego ciała. Trzeba również we właściwym czasie i umiejętnie z nich wyjść – bez szkody dla siebie. Drakońskie diety odchudzające nie mają nic wspólnego z głodówką leczniczą. Jako dietetycy z Marago Fit Catering w Poznaniu stanowczo je odradzamy. Dlaczego?

Stracisz na nich głównie wodę

To jedna z gorszych rzeczy, jakie możesz sobie zaserwować. Uwierz nam, nie jest to najlepszy pomysł. Twoje ciało potrzebuje wody do prawidłowego przebiegu szlaków metabolicznych w komórkach. A już szczególnie podczas kuracji odchudzającej, kiedy organizm musi zmierzyć się z dodatkową porcją uwolnionych toksyn. O tym, że w tkance tłuszczowej gromadzone są szkodliwe metabolity, pisaliśmy w naszym poprzednim artykule.

Podczas odchudzania najlepsze jest więc zdrowe, pełnowartościowe, bogate w wodę menu. Nie może zabraknąć w nim surowych owoców i warzyw. Jeśli jesteś z Poznania i planujesz zamówić jedną z naszych diet pudełkowych z dostawą, w ogóle się o to nie martw. Zadbamy o wszystko, komponując Twój catering dietetyczny! W przypadku gdy sam przygotowujesz swoje posiłki, koniecznie sięgaj po wciąż jeszcze sezonowe arbuzy, maliny czy jabłka. A także cukinie, ogórki, pomidory oraz wszelkiego rodzaju zielone liście. Świeże pokarmy świetnie nawadniają. Do tego są niskokaloryczne i bogate w błonnik. Zapewnią Ci uczucie sytości i lekkości.

Istnieje spore ryzyko, że spowolnisz swój metabolizm

Twoje ciało jest mądre – bardzo szybko zauważy, że ograniczasz mu jedzenie i automatycznie przełączy się w tryb oszczędzania energii. Tak na wszelki wypadek. Raz spowolniony metabolizm nie zawsze łatwo jest później przywrócić na właściwe tory. Dlatego planując diety pudełkowe w Marago Fit Catering, zwracamy uwagę, żeby były one przede wszystkim zdrowe i pełnowartościowe. Każdy z naszych pakietów dietetycznych z dostawą to odpowiednia porcja witamin, mikro- i makroelementów. A także białka, zdrowych tłuszczów i węglowodanów. Jeśli sam układasz swoją dietę odchudzającą, zadbaj o to i Ty. Twój organizm to doceni i odwdzięczy Ci się dobrym samopoczuciem i szczupłą sylwetką.

Żadna dieta nie przyniesie efektu, jeśli za chwilę wrócisz do starych nawyków

Kluczem do skutecznej utraty zbędnych kilogramów jest zdrowe menu i aktywny styl życia. I to nie tylko przez dwa, cztery czy sześć tygodni. Chodzi o trwałą zmianę przyzwyczajeń dietetycznych. Jeśli czujesz, że już najwyższa pora zadbać o siebie, jednak brakuje Ci motywacji do wytrwania w nowych nawykach, zapraszamy do Marago Fit! Nasza dieta pudełkowa to pięć przepysznych, zdrowych posiłków na każdy dzień. Wybierz najlepszy dla Ciebie pakiet i zamów już dziś catering z dostawą do domu w Poznaniu!