Intensywny styl życia oraz obowiązki zawodowe często uniemożliwiają zdrowe żywienie. Rozwiązaniem jest dieta pudełkowa, czyli zestaw posiłków na cały dzień – dostarczanych pod wskazany adres. Dzięki odpowiedniej liczbie kalorii oraz zbilansowanym składnikom zadbasz o sylwetkę i własne zdrowie. Jakie są inne zalety cateringu dietetycznego i dlaczego zawsze jest dobra pora na rozpoczęcie przygody z dietą pudełkową? Odpowiadamy w artykule. Sprawdź!

Dlaczego warto zamawiać jedzenie w pudełkach?

Obecnie catering dietetyczny przeżywa prawdziwy boom. W większości miast w Polsce funkcjonuje przynajmniej kilka firm oferujących zbilansowane wyżywienie na cały dzień. Czym właściwie jest popularny catering, zwany inaczej dietą pudełkową? To nic innego jak zestaw zdrowych posiłków przygotowywanych przez profesjonalnego dietetyka i szefa kuchni. Dania odpowiadają określonej liczbie kalorii, preferencjom zamawiającego oraz zapotrzebowaniu na składniki odżywcze. Całość dzielona jest na 4-5 porcji (od śniadania do kolacji), które kurier dostarcza każdego dnia z samego rana. Nazwa pochodzi oczywiście od sposobu pakowania poszczególnych posiłków w jednorazowe pudełka.

Firma cateringowa Marago Fit, działająca na terenie zachodniej Polski, oferuje rozmaite diety pudełkowe pełne zdrowych posiłków. W spisie znajduje się m.in. dieta:

  • sport protein;
  • sport carbo;
  • low IG;
  • wege;
  • lekkostrawna;
  • post leczniczy.

Samodzielne gotowanie dietetycznych posiłków może być uciążliwe, a niekiedy wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji warto skorzystać z cateringu dietetycznego. Jakie są jego zalety?

Sposób dla zapracowanych

Nieważne, czy pracujesz, studiujesz czy zajmujesz się wieloma rzeczami naraz. Przygotowanie pięciu posiłków dziennie, a każdego o określonej kaloryczności, to zajęcie na całe godziny spędzone w kuchni. Wyobraź sobie, że gdy wstajesz, pod Twoimi drzwiami czekają już przepyszne dania od profesjonalnego szefa kuchni. Możesz je zabrać ze sobą do pracy i nie martwić się, że znowu omijasz posiłki lub jesz niezdrowe fast-foody.

Gdy nie masz talentu do gotowania…

Nie każdy jest urodzonym mistrzem gotowania, a brak tej umiejętności może skutecznie zniechęcić do stosowania diety. W przypadku cateringu dietetycznego wszystkie posiłki przygotowywane są przez najlepszych kucharzy z dostępem do mnóstwa przepysznych składników.

Motywacja w zestawie

Martwisz się o regularność i przestrzeganie rygoru diety? Kiedy dostajesz gotowe dania prosto pod drzwi, to nie problem! Odpowiednia liczba kalorii oraz częstotliwość jedzenia gwarantują, że nie będziesz miał nawet ochoty na podjadanie lub ominięcie którejś z potraw.

Dieta pod okiem dietetyka

Wszystkie diety pudełkowe opracowane są przez dietetyków. Również klient zamawiający usługę cateringu ma możliwość konsultacji z tym specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni jadłospis do wymagań danej osoby.

Podane na tacy, czyli o wygodzie

Aby zamówić catering dietetyczny, nie trzeba nawet nigdzie wychodzić. Wystarczy wykupić abonament na stronie internetowej i czekać, aż pudełka z posiłkami pojawią się pod drzwiami. Czas zaoszczędzony na gotowaniu możesz przeznaczyć na ważne dla Ciebie rzeczy.

Rozmaitość smaków i doświadczeń kulinarnych

Warto podkreślić, że diety pudełkowe wybierane są często przez osoby poszukujące różnorodności w kuchni. W przypadku jedzenia na wynos nie istnieje coś takiego jak monotonia. Kucharze codziennie oferują ciekawe połączenia smakowe i możliwość spróbowania nowych produktów.

Dieta pudełkowa – ceny

Usługi cateringu dietetycznego  funkcjonują na zasadzie wykupu abonamentu na określony okres. Im jest on dłuższy, tym dzienna stawka za 5 posiłków proporcjonalnie ulega zmniejszeniu. Choć tego rodzaju dieta to dla niektórych większy wydatek, warto pamiętać, że jednocześnie ograniczasz zakupy artykułów spożywczych. Ponadto inwestycja we własne zdrowie to najlepszy sposób na wydanie pieniędzy!

Na stronie MaragoFit.pl można zamówić próbne diety pudełkowe, których ceny zaczynają się już od 29 zł za dzień. Taki „dzień testowy” to świetny sposób na spróbowanie różnych posiłków, a także sprawdzenie, czy catering dietetyczny rzeczywiście jest dla Ciebie.

Zamów zdrową dietę od Marago Fit

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki nie musi oznaczać sporych wyrzeczeń. Usługa cateringu dietetycznego pozwoli Ci przejść na zdrową dietę, bez konieczności spędzania godzin na przygotowywaniu niskokalorycznych dań. Teraz gotowe posiłki dostaniesz bezpośrednio pod drzwi. Marago Fit proponuje tanią dietę pudełkową skomponowaną przez zaufanych dietetyków oraz szefów kuchni. Sprawdź naszą ofertę na stronie internetowej i zamów swój pierwszy catering.