Intensywne tempo życia sprawia, że wielu z nas czas na gotowanie ma tylko w weekendy. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest zdrowy catering z dostawą. Gdy jednak przychodzi do wyboru konkretnego pakietu dietetycznego, pojawia się pytanie, który będzie najlepszy. Słusznie, bo rodzaj diety pudełkowej ma znaczenie. Na co dokładnie zwracać uwagę, przeglądając oferty? Podpowiadają dietetycy z Marago Fit w Poznaniu!

Dobry catering dietetyczny – jaki powinien być?

Często mówi się, że catering dietetyczny to dobra alternatywa dla jedzenia na mieście. Jak najbardziej tak jest. Pamiętaj jednak, że menu powinno być świeże oraz dopasowane do potrzeb organizmu.

Dieta pudełkowa musi być zdrowa

Owoce i warzywa mają być bazą każdego posiłku, a nie jedynie dodatkiem do diety. W menu nie może zabraknąć również produktów pełnoziarnistych i cennych tłuszczów. Nie daj się zwieść niskiej cenie – bardzo tani catering dietetyczny niekoniecznie musi być dobrą opcją. Zdrowe jedzenie kosztuje, jednak w parze z ceną idzie wysoka jakość, za którą warto zapłacić trochę więcej.

Twoją dietę pudełkową powinien układać dietetyk

Dzięki temu masz pewność, że będzie ona odpowiednio zbilansowana. Powinna być urozmaicona, pokrywać Twoje zapotrzebowanie energetyczne, a także dostarczać Ci wszystkich niezbędnych składników w odpowiedniej proporcji i dobrze przyswajalnej formie. Najlepszy fit catering to taki, który zawiera posiłki na cały dzień.

Indywidualne dopasowanie diety to podstawa

Każdy z nas jest inny. Mamy nie tylko różne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i energię, odmienne są też nasze preferencje dietetyczne. Dieta pudełkowa musi więc uwzględniać indywidualne potrzeby. W ofercie dobrego cateringu z dostawą do domu znajdziesz m.in. menu:

Sprawdź też możliwość eliminacji dodatkowych produktów

Odżywiasz się wegańsko, a jednocześnie unikasz glutenu? Chcesz wykluczyć orzechy z wegetariańskich posiłków? Wybierając dobry catering dietetyczny, nie musisz szukać kompromisów. Nie istnieje jedna, uniwersalna zdrowa dieta dla wszystkich. Doświadczony dietetyk doskonale o tym wie oraz potrafi odpowiednio zbilansować każde menu. Zanim więc złożysz zamówienie, upewnij się, czy możesz dodatkowo wyeliminować wybrane przez siebie grupy produktów.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Twoje jedzenie musi być maksymalnie świeże – dobre firmy cateringowe dowożą każdego dnia. W miarę możliwości szukaj firm działających na rynku lokalnym. I oczywiście – dieta pudełkowa powinna Ci smakować. Jeśli więc możesz zamówić dzień próbny, warto z tej opcji skorzystać.

Jedz zdrowo każdego dnia z Marago Fit!

W Marago Fit zamówisz dietę pudełkową z dostawą do domu indywidualnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Z większości dostępnych u nas planów żywieniowych możesz wykluczyć do trzech dowolnie wybranych składników. Catering dowozimy codziennie na terenie Poznania i okolic. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie i zamów na próbę! Chcesz jeszcze o coś zapytać? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji dietetycznej!