Chcesz mieć więcej energii i czuć się dobrze w swoim ciele? Wprowadź do diety więcej warzyw i owoców! Jednym z najlepszych sposób na to jest przyrządzanie koktajli warzywno-owocowych. Dlaczego warto stosować takie lekkostrawne „posiłki” na diecie i jak to robić z głową? Przeczytaj, w jaki sposób wprowadzić koktajle do fit menu i z czego je przygotować.

Zdrowe odżywianie czas start!

Wszelkie zmiany w diecie należy wykonywać małymi krokami. Nie zaleca się wprowadzać dużych rewolucji w odżywianiu „z dnia na dzień”. Może to bowiem skutkować złym samopoczuciem, trudnością w utrzymaniu nowych postanowień, a w rezultacie efektem jo-jo.

Jak podpowiadają dietetycy, dobrze jest na początku stopniowo rezygnować ze spożywania przetworzonej żywności, czyli ograniczyć słodycze, słone przekąski oraz produkty smażone. Jednocześnie zaleca się przejść na dietę lekkostrawną i jedzenie więcej warzyw i owoców. Nie należy też zapominać o wypijaniu ok. 2 litrów wody dziennie. Świetnym uzupełnieniem diety fitness będzie aktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu.

Idealna dieta na lato, czyli jaka?

Lato to wprost idealny okres do wprowadzenia modyfikacji w swojej dotychczasowej diecie. Dlaczego? Z powodu wysokich temperatur zwykle mamy mniejszy apetyt, nieco spada nasze zapotrzebowanie kaloryczne i ochota na spożywanie ciężkich, tłustych potraw. Optymalnym sposobem odżywiania latem jest więc dieta lekkostrawna z przewagą warzyw i owoców. Najlepiej jest spożywać je na surowo, np. w formie świeżo wyciskanych soków lub smacznych koktajli.

Z czego zrobić koktajl warzywno-owocowy?

Pomysłów na koktajle warzywne i owocowe jest mnóstwo, a ograniczać może tylko wyobraźnia. Do ich wykonania niezbędny jest blender i kilka świeżych składników. Oto przykładowe propozycje:

  • marchew, seler naciowy, pomarańcza;
  • burak, jabłko, sok z cytryny;
  • banan, truskawki/maliny/jagody;
  • jarmuż, seler naciowy, ananas;
  • papryka, pomidor, seler naciowy, imbir.

Po przyrządzeniu koktajl można przelać do pojemników ze szczelnym zamknięciem i zabrać ze sobą, np. do pracy czy do szkoły.

Jak się zdrowo odżywiać, gdy brakuje czasu?

Wbrew pozorom dieta warzywna i owocowa jest prosta i tania. Z drugiej strony, chcąc spożywać świeże warzywa i owoce, należy robić zakupy znacznie częściej. Dodatkowym utrudnieniem jest znalezienie sklepu z dobrej jakości produktami. Wiele osób nie ma czasu na codzienne przygotowywanie posiłków bądź zwyczajnie nie ma na to ochoty. Rozwiązaniem jest skorzystanie z pudełkowego cateringu dietetycznego Maragofit z Poznania. W ofercie znajdziesz fit menu dostosowane nawet do najbardziej wymagających klientów, w tym także propozycje zdrowych jadłospisów, a nawet oczyszczających diet, takich jak post leczniczy dr Dąbrowskiej.

Skorzystaj z oferty cateringu pudełkowego!

Nie chcesz tracić czasu na zakupy i przygotowywanie posiłków, ale planujesz się zdrowo odżywiać? Mieszkasz na terenie Poznania i okolic? Zamów fit dietę pudełkową od Maragofit. W ofercie znajdzie m.in. dietę lekkostrawną, warzywną lub oczyszczającą. W razie wątpliwości, na którą opcję się zdecydować, możesz skonsultować się telefonicznie ze specjalistami żywienia.