Zdrowe odżywianie oraz czas na regenerację mięśni po wysiłku są w sporcie równie ważne, co regularne treningi. Intensywnie ćwiczysz i brakuje Ci czasu na zakupy oraz przygotowywanie posiłków każdego dnia? Dowiedz się więc, czym jest dieta pudełkowa dla sportowca oraz kiedy warto zdecydować się na spersonalizowany pakiet żywieniowy!

Dieta pudełkowa dla sportowca – co trzeba o niej wiedzieć?

Dobry catering dietetyczny z dostawą umożliwia pełne dopasowanie menu do indywidualnych potrzeb organizmu. Pakiet żywieniowy dla sportowców wyróżnia się zwiększoną kalorycznością oraz wyższą zawartością makroskładników odżywczych:

  • łatwo przyswajalnych węglowodanów,
  • pełnowartościowego białka,
  • zdrowych tłuszczów.

Dieta pudełkowa dla sportowca dostarcza więc odpowiednią ilość energii, a także wszystkich substancji, których potrzebujesz do regeneracji po treningu. Pomaga również uzupełnić poziom soli mineralnych, które organizm naturalnie traci podczas wysiłku. Oto 3 powody, dla których warto z niej skorzystać.

Po pierwsze – osiągasz lepsze efekty treningów

W ramach pakietu otrzymujesz zestaw smacznych i zdrowych posiłków o optymalnej kaloryczności oraz wartości odżywczej. Każdy z planów żywieniowych układa doświadczony zespół dietetyków. Dzięki temu masz pewność, że Twój organizm otrzymuje wszystko, czego potrzebuje – we właściwej ilości oraz dobrze przyswajalnej formie.

Idealna proporcja makroskładników pokarmowych, czyli białka, węglowodanów i tłuszczu w codziennym menu wpływa pozytywnie na Twoje:

  • samopoczucie,
  • poziom energii,
  • wyniki w sporcie,
  • tempo regeneracji po wysiłku.

Po drugie – jesz regularnie

Regularność posiłków ma kluczowe znaczenie dla osiągnięć w sporcie, a harmonogram treningów ściśle wiąże się z porami jedzenia. Dieta pudełkowa dla sportowca to pakiet 5 posiłków na cały dzień, który we wczesnych godzinach porannych czeka pod drzwiami Twojego mieszkania. Dzięki temu jesz regularnie każdego dnia, a zamiast poświęcać czas na gotowanie, możesz w pełni skupić się na budowaniu formy.

Po trzecie – oszczędzasz czas

Jednym z powodów mniejszych lub większych dietetycznych wpadek jest życie w biegu. A przecież dobrze zbilansowana, zdrowa dieta to dla sportowca absolutna podstawa. Z braku czasu sięgasz po szybkie i niekoniecznie zdrowe przekąski? W takim razie spersonalizowana dieta pudełkowa jest świetnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Zamawiając catering z dostawą do domu, nie musisz zajmować się układaniem planu żywieniowego, zakupami i gotowaniem. Zamiast więc spędzać cały wieczór w kuchni na przygotowywaniu posiłków na kolejny dzień, wykorzystasz wolną chwilę na relaks, dodatkową ilość snu albo poświęcisz czas bliskim. Twój organizm również to doceni, a forma dodatkowo na tym skorzysta.

Buduj formę z Marago Fit!

Masz już dość czytania etykiet, ciągłego liczenia kalorii i odważania swojego jedzenia? Dieta pudełkowa do domu to jedno z najlepszych rozwiązań dla sportowca. Już dziś zamów nasz catering z dowozem i skoncentruj się w pełni na treningach, a całą resztę zostaw nam. Zespół dietetyków z Marago Fit policzy wszystko za Ciebie, a nasi kucharze przygotują dla Ciebie przepysznie zdrowe menu na każdy dzień. Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci dobrać plan żywieniowy optymalnie dopasowany do Twoich potrzeb.